Altın in Bitcoin

Milyarder yatırımcının bir milyarder yatırımcıdan altın ve bitcoin tavsiyesi.

 

Milyarder yatırımcı, bir milyarder yatırımcının görüşü olan Altın ve Bitcoins hakkında yorum yaptı.

Bitcoin’i altının dijital versiyonu olarak gören ve Bitcoin’i Altının dijital versiyonu olarak tanımlayan milyarder yatırımcı Ray Dalio, hem altın hem de bitcoin’e karar vermek zorunda kalmasını tercih edeceğini söyledi.

 

Ünlü milyarder yatırımcı Ray Dalio altın ve Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Altının dijital versiyonu Ray Dalio, Bitcoin’in altının dijital versiyonu gibi olduğunu söyledi. Ayrıca, altın ve bitcoin seçimlerine karar vermek zorunda kalırsa, bir ons altını tercih edeceğini söyledi.

 

Mayıs 2017’de 72 yaşına giren Dalio, kripto para birimleriyle ilgili haberlerde, yıllarca bilgi vermeyi reddettikten sonra tanımlanamayan sayıda bitcoin’e sahip olduğunu söyledi.

 

Ve RİSKİ AZALTMAK VE GELİRİ ARTIRMAK ve HASSAS RİSKİ AZALTMAK.

 

“Biraz bitcoin sahibiyim. Bende az sayıda var. Dalio, ” Ben büyük bir mal sahibi değilim” dedi. Şirket, dünyanın en büyük hedge fon şirketlerinden biri haline geldikten sonra 2017 yılında Bridgewater Associates’in eş CEO’su olarak görevinden ayrıldı ve 2017’den bu yana işten istifa etti.

 

Yöneticinin portföyünü çeşitlendirmek için elinde bulundurması gereken varlıklar olduğunu söylediği belirtildi. Şu anda Bridgewater’da ortak yatırım yöneticisi ve Bridgewater’ın yatırım departmanı başkanı olan Dalio, “2019’da Linkedın’e altın eklenmesinin portföyün istikrara kavuşmasına yardımcı olabileceğini, çünkü hem riski azalttığını hem de getirileri artırdığını söyledi.”

ENFLASYON KORUMASI KORUMASIFLASYON ETKİSİ KORUMASI

 

Dalio Coindesk, Mayıs ayında yaptığı açıklamada, Dalio Coindesk’in Mayıs ayında söylediği gibi, Bitcoin’in enflasyonun enflasyonuna karşı korunmaya da yardımcı olabileceğini söyledi. Ama eğer altın ve bitcoins’i seçmek zorunda kalırsa, seçiminin altın olduğunu söylüyor. Geçmişte uzun zamandır “servet biriktiricisi” olarak kullanılmış, satın alma fiyatına benzer bir oranda satın alma fiyatından saklanabilen ve paraya dönüştürülebilen bir varlıktır.

 

Dalio, bitcoin oynaklığının tek endişesi olmadığını söyledi. Altının fiyat artışına karşı doğal bir hedge olduğuna dikkat çekerek, bunun enflasyona karşı doğal bir hedge olduğunu belirtti.

 

Bir tane değil.

Dalio’nun altın ve bitcoins hakkındaki görüşünde yalnız olduğunu sanmıyorum. Kripto para hayranı olmayan ve Nisan ayında “spekülasyon araçları” olarak nitelendirilen Fed Başkanı Jerome Powell da insanların kullandığı kavramların hayranı değildi. Powell, ilk kez kripto para birimlerini altınla karşılaştırarak, insanların uzun zamandır altın’a “özel değer” verdiğini belirtti.

 

Son yıllarda, birçok finansal uzman kripto para birimlerindeki oynaklık konusunda uyardı ve insanların yalnızca kaybedebilecekleri şeylere yatırım yapmalarını tavsiye etti.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.