Bitcoin 2022 tahminleri

Çalışma, kapitalizasyon açısından en büyük kripto para birimlerinin fiyatının ne kadar yükselebileceğini ve derin bir düzeltme başlatılırsa düşüşü hangi noktada durdurmanın mümkün olduğunu gösterdi.

 

Bununla birlikte, 2021’de bitcoin %64 artışla 47.000 $’a yükseldi. Kasım ayında, ilk kripto para rekoru Ekim ayında kırıldı ve döviz kuru %429 artarak 69 bin $ seviyesine yükseldi. Ethereum daha da etkileyici dinamikler gösterdi – oranı %429 artarak mevcut 3,7 bin $ seviyesine yükseldi.

 

CryptoData’daki analistler, kripto para piyasasının gelecek yıl için neler beklediğini öğrendi.

 

“Bitcoin yıla zorlu bir başlangıç yapabilir.”

Bestchange.ru kıdemli analisti Nikita Zuorev, bitcoin konusundaki durumun oldukça çelişkili olduğuna ve tam olarak net olmadığına inanıyor. Bir yandan kurda oldukça güçlü bir orta vadeli düşüş eğilimi varken, diğer yandan gelecek yıl fiyat rekoru güncellemeleri için hala potansiyel var.

 

Yılın başlangıcı Bitcoin için zorlu olabilir, ancak çoğu olumlu senaryo 2020 sonunda küresel yükseliş trendinin devam edeceğini öngörüyor. Bu senaryo göz önüne alındığında, fiyat en az 80 bin dolara, en fazla 110 bin ila 120 bin dolara ulaşabilir,” diye tahmin ediyor Zuborev.

 

Bitcoin fiyatının 2022 yılına kadar 120.000 dolara ulaşabileceğini söyleyen Xena Financial Systems CEO’su Anton Kravchenko da aynı fikirde. Aynı zamanda, büyük olasılıkla uzman, ilk kripto para biriminin fiyatının 50-85 bin dolar aralığında olmasını bekliyor.

 

ENCR Vakfı, bitcoin’in gelecek yıl 80.000 dolara yükselebileceğini söyledi. Ona göre kripto varlıklar, ilk çeyrekte büyük bir şok yaşanmaması ve varlığın döviz kurunun 60 bin dolar olması koşuluyla 2022’nin ikinci çeyreğinde bu seviyeye ulaşacak.

 

Cryptozyma başlamak üzere olabilir

Bitcoin için birçok olumsuz tahmin var. Ayrıca teknik parametreler ve ontolojik özellikler, “düşüş formasyonları”, toplam piyasa değerinin 3 trilyon dolarlık alanındaki direnç seviyesinden son dönemdeki geri dönüş, son yarılanmadan bu yana kurum sayısındaki artış eğilimindeki duraklama gibi çeşitli faktörleri de dikkate almaktadırlar.

 

Bitcoin tüm bu olumsuz faktörlerin üstesinden gelemezse, fiyatın uzun bir süre 30 bin $ seviyesinin altında kalacağı ve en olumsuz beklentilere göre 20-25 bin $ civarında olacağı bir “kripto-zima” başlayabilir.

 

Nekrasov, Bitcoin’in fiyatının 40 bin dolar seviyesine ve 35 bin dolara kadar düşmesinin beklendiğini söylüyor. Bitcoin’in kripto para borsalarındaki alım emirlerinde görülen destek seviyesinin altına düşmesine izin verilmeyeceği iddiaları. Kravchenko, ilk kripto para birimi için olası bir düşük seviyenin 30 bin dolar olduğunu düşünüyor, çünkü bu seviye civarında “neredeyse her eğilimi” tersine çevirebilecek “büyük bir satın alma” olacak.

 

Alternatif: iki senaryo vardır

Cryptorg CEO’su Andrei Polyan, 2022 için bitcoin için iki senaryodan bahsetti.

 

Yüksek dereceli bir daire. Bu, fiyatın çok geniş bir kanalda hareket edeceği ve kanalın alt kenarının yaklaşık 30 bin dolar ve üst kenarının 65 bin dolar olacağı anlamına geliyor.

 

Tarihsel düşük seviyenin kırıldığı senaryo. Fiyat yükseliş trendinde ve rakamın üst kenarına bir sonraki/son dokunuşta 100 bin dolar yükseliyor. Bununla birlikte, 2022’nin en düşük seviyesi 40 bin doları geçmemelidir.

 

“Ethereum bitcoin’den daha güçlü hale gelebilir.”

ENCR Vakfı’nın kurucu ortağına göre, Ethereum’un büyümesi projenin teknik gelişiminden kaynaklanabilir ve bu da prensipte madeni paranın fiyatını Haziran 2022 gibi erken bir tarihte 6 bin doların üzerine çıkarabilir.

 

Beklendiği gibi, 2022’nin sonunda eter hacim olarak bitcoin’den daha fazla artabilir. Bu olasılık, uygulamalar için Ethereum blok zinciri kullanılarak merkezi olmayan finans alanının geliştirilmesi yoluyla elde edilebilir. Bu, ETH 2.0 ağının büyük bir yükseltmesini, bölüme tam bir geçişle tamamlayacaktır. Nekrasov’a göre, 10 bin dolarlık Ethereum, 2022’nin sonlarında 100 bin dolarlık bitcoin’den çok daha gerçekçi görünüyor.

 

Xena Financial Systems CEO’su Ethereum’un fiyatının önümüzdeki yıl 10 bin dolara yükseleceğini söyledi. Zuborev, Ethereum ile ilgili haberlerin arka planının orta derecede olumlu olduğunu ve yatırımcıların beklentilerinin oldukça iyimser olduğunu söyledi. Bununla birlikte, “zorluk bombasının” Haziran 2022’ye ertelenmesi nedeniyle önümüzdeki 6 ay içinde büyük bir şok yaşanmayacağını açıkladı. İleriye dönük olarak, PoS kripto para modelinin planlanan geçişine yaklaştıkça periyodik fiyat ve döviz kuru dalgalanmaları olabilir.

 

Metal eterler, ayıların piyasa baskısında önemli bir artış olsa bile bitcoin’den daha güçlü kalabilir. Bitcoin için öngörülen düşük seviyenin mevcut düşük seviyenin yaklaşık %40-45 altında olması halinde, Ethereum sabit kalabilir ve yerel ‘düşüşler’ haricinde bugünkü fiyatın %20-30 altında kalabilir. Ortalama olarak, en olumsuz beklentiler 2,8-2,9 bin dolar, en olumlu beklentiler ise 10 bin dolar civarındadır.

 

Podolyan, Ethereum’un 10 bin dolara kadar yükselebileceğini söyledi. Altcoin, bitcoin karşısında yükseliyor ve değeri, çıkarılan madeni paraların çoğunu yakan deflasyonist bir model nedeniyle devam edebilir.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.