Bitcoin ayı sezonu

Yükseliş ve düşüş eğilimleri gibi temel kavramlar borsadan gelir ve hayvanlar aleminde avlarına saldıran hayvanların taktiklerini yansıtır.

 

Bu terimlerle kafanız karıştığında, ayıların pençelerini salladıklarını ve kavga için durduklarını hatırlayacaksınız. Oysa boğalar boynuzlarını kaldırır ve sadece ileri doğru koşarlar. Sonuç olarak, kripto ayıları aşağı doğru satış yaparken, kripto boğaları yukarı doğru hedefliyor.

Esasen trend, bir finansal piyasanın fiyatındaki uzun süreli bir eğilimdir. Bu durum özellikle kripto para piyasası için geçerlidir. Onu temelden değiştirebilecek küresel olaylara karşı en savunmasız olanıdır. Çin’den örnek vermek gerekirse: WeChat’te bitcoin aramalarının %7 oranında düşmesi ve ayı piyasası kombinasyonunun %102 oranında yükselmesiyle ‘bel altı’ndaki duyarlılık keskin bir şekilde düştü. Çin’den çıkan en büyük anlaşmalardan biri Dao As A Service platformunun Dora Factory’ye satılması oldu. 21 Mart’ta, DoraHacks destekli proje OKEx, Gate ve MXC’ye yerleştirilmek üzere bir token başlattı.

Fintech alanında her gün bir şeyler oluyor: yeni teknolojiler, anlaşmalar, girişimler başlatılıyor, düzenleme seçenekleri değişiyor ve blok zincirini insan hayatının çeşitli alanlarına sokma girişimleri var. Bu nedenle yeni gelenlere tavsiyem, bu piyasaya zamanında girmeleri ve hala “düzenlenmişken” girmeleridir.

 

Yatırım zamanı mı yoksa yersiz risk mi?

Ayı piyasası veya trend, çoğu döviz çiftinin fiyatının düştüğü bir piyasa koşuludur. Çoğu tüccar, karlarını kilitlemek için para birimleri satmaya hazırlanıyor.

Bu durum, madeni paranın fiyatının düşmesine neden olan “ağır bir ayının pençeleriyle kripto para ipini aşağı çekmesi” olarak tanımlanabilir. Bu, portföyünüzü çeşitlendirmek ve kripto piyasasına girmek için mükemmel bir zaman. Bir keresinde, nispeten yakın bir zamanda, bir yatırımcıyla konuşuyordum ve ona şu anda startup’lara yatırım yapıp yapmadığını sordum. Bana şu anda kriptoya yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu ve diğer tüm enstrümanların daha az kârlı olduğunu söyledi. Bu nedenle kripto paralara yatırımlarımı genişletmenin ve böylece riski akıllıca yönetmenin bir yolu olarak bakmalıyım.

Yükseliş trendine geçiş hangi noktada gerçekleşir?

Boğa piyasalarında yatırımcılar, fiyatların bir süre daha yükselmeye devam etmesini bekledikleri için (bunu tahmin etmek oldukça zor olsa da) yarına daha güvenle bakarlar. Yeni bir yükseliş trendinin oluşumunu etkileyen kilit faktör, bitcoin ve diğer coinlerin bir ödeme aracı, yatırım varlığı, blockchain teknolojisinin kullanımı ve yeni iş alanlarındaki uygulamalar olarak giderek daha fazla benimsenmesi olmaya devam ediyor. Ayrıca, piyasada ani tepkilere yol açan mevzuat ve vergi değişiklikleri.

 

Hevesli yatırımcılar ne yapmalı?

  1. Kripto para ticaretine başlamak için trendleri inceleyin, temel göstergeleri anlayın ve profesyonellere danışın. Ayı piyasasındaki dalgalanmalarla başa çıkmanın en iyi yolu iyice hazırlıklı olmaktır. Paniklemekten ve acele kararlar vermekten kaçınmak için olaylara rasyonel bir şekilde yaklaşmanız gerekecektir. Piyasanın teknik analizini yapabilirsiniz. Bir danışmanla konuşmanız gerekirse, onun söyleyeceği temel terimleri ve piyasadaki olayları anlayabilirsiniz.

Varlık türleri ve yatırım stratejileri arasında bir çeşitlendirme geliştirin. Çoğu yatırımcı kripto paraları hisse senedi ve tahvil gibi geleneksel varlıklardan oluşan bir portföye iyi bir katkı olarak görürken, bazıları bu dijital varlıkları çeşitlendirme ihtiyacından habersizdir. Bu arada, risk ve perspektif açısından farklılık gösteren her türlü kripto para birimi yatırımı vardır: tokenler – bitcoin ve ether gibi bir dizi sağlam token ve iyi büyüme potansiyeline sahip birkaç altcoin, tokenleştirilmiş varlıklar – gayrimenkul gibi geleneksel varlık sınıfları hızla tokenleştirilerek likiditeleri artırılır. Ayrıca, tokenlerin ilk halka arzları – ICO en riskli kripto yatırımıdır. Her şeyi dikkatlice kontrol edin ve yalnızca sağlam bir itibara ve yatırımcılara projelerinin yatırımcılara tam olarak nasıl fayda sağlayacağını açıklayan net bir iş modeline sahip şirketlerin tokenlerine yatırım yapın.

Piyasadaki dalgalanmalara hazırlıklı olun. Bir ayı piyasasında hayatta kalmak istiyorsanız – sürekli fiyat dalgalanmalarına hazırlıklı olmanız gerekecektir. Bu durumda borç almamalı, endişelenmemeli ve bazen sadece beklemelisiniz. Fırtınalar sırasında arkanıza yaslanmak kolay değildir, ancak panik satışlarına direnecek sabrınız varsa, bu dönemi atlatabilirsiniz.

Sonuçlar

Elbette kripto para piyasasında kaybedebilir ya da kazanabilirsiniz. Yine de, 10.000 ABD Dolarının altında bir varlığınız varsa ve yatırım konusuna derinlemesine yaklaşıyorsanız. Bunun çok gerçek ve kârlı bir yatırım türü olduğunu göreceksiniz.

Ancak aslında gerçek para kazanmak için çok fazla seçenek yok: Euro bölgesindeki mevduat oranlarını Ukrayna ve Rus bankalarının koşullarıyla karşılaştırın. Orada para kazanmanın imkansız olduğunu fark edeceksiniz.

Dahası, birikimlerinizin büyük bir kısmını yatırmak sağlığınız için bile tehlikelidir. Çünkü yüksek büyüme oranı sizi tüm fonlarınızdan mahrum bırakabilir ve zor kazandığınız paranızı kaybedebilirsiniz. Ve bir kez daha güncelliğin altını çiziyorum, piyasa şu anda oldukça değişken ve Singapur, Portekiz, Malta Malezya veya Belarus gibi kripto para gelirleri olan bazı ülkeler var. Avrupa’da ise bu ödemeler çok büyüktür: Fransa’da kripto paralarla ilgili sermaye kazançları üzerindeki vergi %30’dur ve İsveç’te %32 ile %57 arasında değişen oranlarda dört kademeli kişisel gelir vergisi vardır. Birleşik Krallık’ta, işlemlerden sonra gelirin %20 ila %45’i arasında değişmektedir.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.