Bitcoin fear and greed index

Korku ve açgözlülük Endeksi size ne kadar söylüyor?

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin’e ve bununla birlikte kripto piyasasında korku ve açgözlülük endeksi artıyor.

Bitcoin’in yine 40.000 Dolar sınırına ulaşmış olması ve benzeri görülmemiş bir fiyat değişikliği seviyesinde işlem görmesi yatırımcıların kripto para birimleri hakkındaki duygularını da değiştirdi. açgözlü pazarın, fiyat 50.000 dolara yaklaştığında, fiyatların geri çekilmesiyle bir kez daha aşırı bir korku bölgesine girdiği biliniyordu.

Kripto para yatırım insanların duygu refleksleri ölçmek için, temelinde ses hızlandırma, İnternet üzerinde cryptocurrencies üzerinde araştırma sosyal medya çıkarlarının yanı sıra Bitcoin hakimiyeti grafik ve diğer türleri açısından, piyasa volatilitesi hakkında veri arayan popüler analiz şirketi tarafından hesaplanan “korku ve açgözlülük Endeksi” hesabında. Bu gösterge için sayı 100 üzerinden 22 puandı.

 

“Herkes korktuğunda açgözlü ol, herkes açgözlü olduğunda korkun” ilkesinin kripto para piyasalarında iyi sonuçlar verdiği söyleniyor. Dahası, tarihte aşırı korku seviyesi nadiren 10 puanın altına düşmüştür. 10 puan alt seviye olarak kabul edilebilir, ancak bunları alt seviye olarak kabul etmek mümkün değildir. Aşırı korku bölgesi 10 puana yaklaşırken, bu pazarın yatırımcılara yeni giriş olanakları sunduğu düşünülebilir.

Korku açgözlülüğü grafiğini incelerken, dipteki aşırı korku durumunun 30 günden 45 güne kadar devam edebileceğini ve fiyatın toparlanmakta zorlandığını görüyoruz.

 

Teknik olarak haftalık Ma20 ve Ma50’nin altında işlem gören Bitcoin’de baskı devam ederse, yeni giriş korkusunun artacağı tahmin edilebilir. Çoğu kripto analisti, fiyat ma20 ve 50’nin üzerine çıkmadan veya yükselişin büyük haberlerle tetiklenmesinden önce piyasadan uzak durmanın doğru olduğu konusunda hemfikirdir.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.