Bitcoin Makinesi

Makale şunları içermektedir:

Bitcoin çiftliğine ne denir

Farklı türde bitcoin çiftlikleri

Bitcoin çiftliği nasıl yapılır

Bitcoin çiftliği oluşturma

Bitcoin çiftliği nereden alınır

Planlanan 2019 Bitcoin çiftliği geri ödemesi.

 

Çiftlikteki Bincoinler

Bir bitcoin çiftliği, çalışması ilk kripto para biriminin madeni paralarını çıkarmayı amaçlayan bir dizi cihazdır. Bitcoin madenciliği yapmak için madenciler genellikle ekran kartları, FPGA’lar veya ASIC madencileri kullanır. Ancak bu en karlı seçenektir.

Ekipman türü, markası ve cihaz sayısı, çiftlikten elde edilen gelir düzeyini doğrudan belirler. Ayrıca kullanılan elektrik maliyeti, ekipman maliyetleri, soğutma maliyetleri ve ekipman kiralama gibi faktörleri de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Şu anda bitcoin madenciliği yapmanın en kârlı yolu, Çinli üretici Bitmain’in ASIC Antminer S17+ cihazlarından oluşan bir bitcoin çiftliğidir. Birim başına maliyet 1700 dolar civarında, çiftliğin geri ödeme süresi yaklaşık bir buçuk yıl.

Bu yazıda size bir bitcoin çiftliğinin nasıl kurulacağını, hangisinin daha iyi seçileceğini ve mevcut ortamda ne kadar karlı olduğunu anlatacağız.

Bitcoin çiftliğine ne denir

Bitcoin çiftliği.

Bitcoin çiftliği, karmaşık problemlerin hesaplanmasıyla ilgilenen bir cihazdır. Bunu yaparken, çözümleri ilk kripto para biriminin yeni madeni paralarının çıkarılmasına yol açar.

Bir Bitcoin çiftliği iki cihazdan oluşabilir. Şu anda, tasarım sayısının sınırı sınırlı değildir, hepsi bütçeye ve onu sürdürme yeteneğine bağlıdır. Bitmain veya Hut 8 gibi kripto dünyasında bilinen şirketlerin Bitcoin çiftlikleri on binlerce cihaza sahiptir.

İlk olarak, herhangi bir büyük kripto para kampanyası belirli koşulları karşılamalıdır: iyi havalandırma ve ılımlı nem, kesintisiz İnternet bağlantısı ve makul elektrik fiyatı, madencilikte özel uzmanlık ve elektrik hatlarının bakımını yapacak teknik personelin mevcudiyeti.

Farklı bitcoin çiftliği türleri

Bir bitcoin çiftliği nasıldır.

Kripto para madenciliği yapmak için öncelikle madencilik ekipmanına karar vermeniz gerekir. Günümüzde üç tür bitcoin çiftliği bulunmaktadır.

Ekran kartlarından (GPU’lar) bir kripto para birimi çiftliği.

Madenciliğin yalnızca en güçlü ekran kartlarında mümkün olduğunu belirtmek gerekir. Bugüne kadar, pazar liderleri AMDR ve Nvidia üreticilerinin GPU’larıdır.

Dezavantajları – ekipmanın aşırı ısınma olasılığı yüksek olan zayıf güç. Kripto para alanındaki mevcut durum, yani madenciliğin zorluğu ve kripto para birimi fiyatları göstergeleri nedeniyle, bu seçenek bitcoin madenciliği için en iyi seçim değildir, ancak çoğu altcoin için mükemmeldir.

Sonuç olarak, bir GPG madencilik çiftliği satın almak ucuz olmayacaktır ve maliyetlerini haklı çıkarmayabilir.

??

Makalenin tamamını okuyun:

Madencilik için en iyi ekran kartları. Madencilik ekran kartları için değerlendirme

GPU’nun ana görevi grafikleri işlemektir. Dolayısıyla bir çiftlik bir PC’den daha hızlıdır, ancak FPGA’lar ve ASIC’ler gibi diğer türlerden önemli ölçüde daha düşüktür.

Alan Programlanabilir GATE Dizilerinden oluşan Bitcoin çiftliği.

Bu tür tasarımlar hiper hızda işleme için programlanabilir veri modelleridir. Bileşenler fazla yer kaplamaz, bu nedenle ikinci nesil bitcoin çiftlikleri daha kompakt bir boyuta sahiptir.

FPGA, GPu madenciliğinden çok daha verimli ve CPU madenciliğinden çok daha üstündür. Ancak, bu cihaz bir ASIC madencisi ile karşılaştırılamaz.

ASIC bitcoin çiftlikleri

ASIC bitcoin çiftlikleri

Dar kapsamlı işlemleri gerçekleştirmek üzere tasarlanan ASIC’ler (Özel Amaçlı Entegre Devreler) maksimum verimlilik sağlar. Sonuç ise maksimum performanstır. Şu anda bu cihazlar, Bitcoin kripto para madenciliği durumunda SHA – 256 algoritma hesaplamalarını gerçekleştirmek için tasarlanmıştır.

ASIC çiftliği yukarıda açıklanan cihazlardan daha hızlıdır ve şu anda ilk kripto para madenciliği için en iyi seçenektir.

??

Makalenin tamamını okuyun:

ASIC madenciliğinin özü nedir. ASIC madenciliği

Uzmanlara göre, bitcoin hash oranının daha da artmasıyla, ekran kartları ve FPGA’lara yatırım getirisi (ROI) elde etmek giderek zorlaşacağından, yalnızca ikincisi “hayatta kalacak”. GPU’lar aynı işlevleri 5-20 kat daha hızlı gerçekleştiren cihazlarla rekabet edemez.

Bitcoin çiftliği nasıl kurulur

Bitcoin çiftliği donanımı nasıl seçilir.

Piyasada birçok ASIC madenci üreticisi bulunmaktadır. Her biri için benzer işlevleri yerine getiren farklı ürünler sunuyorlar. Ürünler, sahip oldukları kaliteye bağlı olarak yalnızca fiyat açısından farklılık gösterir. Dünyanın dört bir yanındaki madenciler arasında tanınırlık kazanmış üreticileri ve bazı modellerini görebilirsiniz.

BIMAIN .

Kural olarak, bitcoin madenciliği söz konusu olduğunda akla gelen ilk şey Antminer’dır. Bitmain, en son geliştirmeleri arasında bu sonbaharda piyasaya sürülen S17 ile bir dizi ASIC’in geliştiricisidir.

??

Bitmain’in resmi web sitesi

Henüz geçerliliğini yitirmemiş en eski modeller Antminer S9’dur. Ancak, bu madencinin başa baş noktası tam olarak 7500 $ civarındadır.

 

Daha gelişmiş modellere yer açmak için fişleri çekilebilir. Bu nedenle yakın gelecekte fişleri çekilebilir.

ASIC’in “uygulanabilir” cihaz hashing hızları seçimi 14 TH/s ile 56 TH/s arasında değişmektedir. Uzmanlara göre hesaplama verimliliği modelden modele değişiyor ve madencilerin gelirini etkiliyor.

İyi Madencilik

DroidMint T16’nın üreticisine göre, bu durumda tek bitcoin madencisi Dragonmint T16’dır. Madencilerin ilk partisinin Mart 2018’de gönderilmesi bekleniyor.

Madenci 220 volt ile 240 volt arasında 0,075 J/sa tüketiyor. Hashing oranı yaklaşık 16 TH / s’dir. Kullanıcılara göre, model Antminer S9’dan çok farklı değil, ancak iki kat daha pahalı.

??

Üretici HALONG MINING’in resmi web sitesi

Yaratıcı Kulüp Canaan

Canaan Creative’den Bitcoin çiftliği

Çin’de, Çinli üreticinin en güçlü modelleri AvalonMiner 1166-68T (68TH/s), AvalonMiner 1146-56T (56TH/s) ve AvalonMiner 1066’dır.

Kullanıcılar Canaan Creative madencisinin Bitmain madencisi kadar verimli olmadığını iddia ediyor. Aynı performans modelleri için bu satıcının fiyatı, geliştirici Antminer’ınkinden daha yüksektir.

??

Canaan Creative’in resmi web sitesi

Bang

Üretici, verimlilik ve istikrar gibi nitelikleri cihazlarında bir araya getiriyor. ASIC EBIT E12 + 50 TH/s ve EBIT E12 44 TH/s kapasiteye sahiptir.

Ebang web sitesinde yer alan EBIT E10.6’nın fiyatı sadece yaklaşık 600 dolar.

??

Üretici firma Ebang’ın resmi portalı.

Bir bitcoin çiftliği inşa etmek

Bir Bitcoin Çiftliği Kurmak

Bitcoin için bir çiftlik kurmanız gerekir:

 

  İlk adım 2. Ekipman ve bileşenlerin seçilmesi.

  Yön 2. Oda üzerinde karar verilmesi gerekiyor.

  Üçüncü adım 1. Bitcoin cüzdanı.

  1. Adım Madencilik için seçilen havuzu belirtin.
  2. 5. Adım Bitcoin çiftliği.

 

Burada her adımın ayrıntılı bir açıklamasını bulacaksınız.

Aksesuarlar ve ekipmanlar

Bunlardan ilki ekipman seçimidir. Daha yüksek verimlilik için güç ve enerji verimliliğine özellikle dikkat ettiğimizi akılda tutmak önemlidir. Ne kadar paradan bahsettiğimizi anlamak için bir bitcoin çiftliğinin karlılığını hesaplamak için özel bir hesap makinesi kullanmak gerekir. Buna biraz sonra geri döneceğiz.

Derecelendirmeleri ve tematik forumları ziyaret etmek de faydalı olacaktır. Elbette, gelirin ekipman satın alma bütçesine de bağlı olacağını aklınızda bulundurmanız gerekir.

Daha önce de söylediğimiz gibi, kripto para madenciliği yalnızca ASIC ana makinelerinin kullanımıyla etkilidir.

Odanın alanı.

Şu anda, madencilik için kullanılan ekipman bir dizi özelliğe sahiptir. Çok fazla gürültü çıkarır ve çok fazla ısı üretir. Birincisi iyi bir amaç için, örneğin odayı ısıtmak için kullanılabilirse, gürültünün olumlu bir tarafı yoktur. Ayrıca madenciliğin havalandırmaya ve yeterli neme ihtiyacı vardır.

??

Ancak birkaç düzine cihazdan bahsedersek, bunların raflara monte edilmesi gerekir. Önceden dikkat etmenin daha iyi olduğu satın alma hakkında.

Bu durumda, bir bitcoin çiftliği kurarken, üç şey dikkate alınmalıdır:

 

  Ses yalıtımı. Yakında çiftlikte sessizlik sağlayacak bir soğutucu “ordusu” olması mümkündür. Bu bağlamda, bitcoin çiftliklerinin oturma odalarına yerleştirilmesi çok istenmeyen bir durumdur.

  Toplam oda alanı. Havalandırma sıkıca kapalı bir alanda etkili bir şekilde çalışmayacağından, çiftlikleri büyük hangarlara kurmak en iyisidir.

  Elektrik bağlantısı. Bir madencilik çiftliğini işletirken, kurulu makinelerin çalışmasının kesintisiz ve verimli olmasına dikkat etmek gerekir.

 

Bir bitcoin çiftliğinin grafik gösterimi iyi bir örnektir.

Bitcoin için bir cüzdan bulun

Kar elde etmek için, çıkarılan coinleri alacak bir cüzdan oluşturmanız gerekir. Bitcoin kripto para birimine gelince, bir hizmet bulmak çok fazla sorun olmayacaktır. Ancak seçim ile ilgili bir sorun olabilir. En uygun seçeneği seçmek için kendi ihtiyaçlarınızdan başlamanız gerekir: güvenilirlik, çok yönlülük ve kullanım kolaylığı, güvenlik vb. Д.

Madeni paraların alındıktan hemen sonra fiat’a çekilmesi planlandığında, bir kripto para borsasında bir cüzdan oluşturmayı düşünebilirsiniz. BTC’den fiat’a değişimin gerçekleşeceği yer burasıdır. Uzun süreli depolama durumunda, masaüstü veya donanım cüzdanı gibi daha güvenilir seçenekler arasından seçim yapmak en iyisidir.

Havuz madencilik için vardır.

Bitcoin için. Madencilik havuzları.

Bir cüzdan oluştururken, bir madencilik havuzuna bir hesap kaydetmeye devam edin. Bu alanda, yeni başlayanlar, derecelendirmesi Blockchain.com web sitesinde görülebilen en iyi havuzlardan birini seçmelidir:

Bitcoin madencilik havuzları en popüler olanlarıdır.

Hizmetin tanıtımı, popülerliği ve güvenilirliği hashrate (işlem gücü) yüzdesine bağlıdır. Daha yüksek oranlar madenciliğin merkezileşmesine yol açabilir, bu da ilk kripto para birimi kavramıyla çelişir. Buna ek olarak, madencilerin seçimi komisyon miktarına, ödül dağıtım sistemine ve ödeme eşiğine dayanmaktadır.

Her havuzun nasıl bağlanılacağına dair talimatları vardır.

Bir bitcoin çiftliği oluşturma

Son adım çiftlikleri kurmaktır. Kurulum işlemi 30 dakikadan fazla sürmez. İyi bir kar elde etmenin tek yolu bir AISI madenci satın almaktır. Geleneksel cihazlar madencilik için ayrı bir yazılım oluşturulmasını gerektirmez, bu nedenle güvenebileceğiniz tek şey cihazı yazılımla çalıştırmak ve madencilik için havuza bir bağlantı kurmaktır.

Bu tür çiftlikleri bir araya getirmenin çok daha kolay olduğunu belirtmek gerekir. Bu yapılar da ucuz değildir. Bitcoin fiyatının geleceğinin bilinmemesine ve öngörülemez olmasına rağmen, bugün bu tür çiftliklere para harcamak risklidir. Ancak, şu anda bütçenizden ödün vermeden dijital altın elde etmenin tek yolu budur.

 

Bitcoin çiftliği nereden alınır

Bitcoin çiftlikleri – satın alma

İnternette maden çiftliklerinin satışı için birçok ilan var. GPU tasarımını dikkate almayacağız, çünkü bu tür SHA-256 algoritmasında madeni para oluşturma durumunda etkisizdir. ASIC madenciliği üzerinde daha ayrıntılı olarak duracağız.

Buna ek olarak, ekipman doğrudan üreticiden satın alınabilir, bu daha ucuz olacaktır, ayrıca satıcılar tarafından da sunulmaktadır. Ancak, fiyatın madencilik başarısı için her zaman belirleyici bir faktör olmadığı unutulmamalıdır. Ekipman tedarik maliyetleri de böylesine değişken bir kripto alanında büyük bir rol oynamaktadır.

??

Genellikle, bitcoin çiftlikleri ilk olarak üreticinin web sitesinden sipariş edilir, ancak belirli bir süre sonra gönderilir. Ayrıca, aynı alıcıların elinde de hızla dağılırlar.

Uzmanlara göre, en güçlü madenci Antminer S17’nin bir birimi Ukrayna’da 55.000 Grivna ve 80.000 ruble (yeni) civarında olacak. Rusya’da ise ünitenin maliyeti yaklaşık 50.000 dolar (kullanılmış) ve 153.000 ruble (yeni) olacaktır. En kabul edilebilir fiyatı seçmek için, internette belirli bir modeli nereden ve ne kadara satın alabileceğinizi gösteren özel toplayıcılar oluşturulmuştur. Bu durumda, aşağıdaki siteleri izleyerek en uygun seçeneği kendi başınıza seçebilirsiniz.

Kaliteli bir bitcoin çiftliği nasıl satın alınır

Bu Ukrayna’da:

 

  AsicFox nedir?

  Çıkış;

  Ua; Allo;

  AsicTrade nasıl satın alınır?

  SEO. SMTB.

 

Rusya’da, bitcoin çiftlikleri için ASIC madencilerinin en popüler distribütörleri şunlardır: Aitikonsult ve Sibbit.

 

  Rusya Antminer;

  Menshikov;

  Asic: ACE;

  EcoSystem.

 

Daha ucuza “elden” satın alınabilir. Kural olarak, bu tür alım satım reklamları Ukrayna’daki OLX ve Rusya’daki Avito gibi reklam platformlarına veya tematik İnternet sitelerine yerleştirilir.

Şu anda, giderek daha fazla dolandırıcılık vakası var.

??

Yaz aylarında, daha pahalı modelleri yüksek fiyatlı modeller olarak gösteren cihazları yeniden etiketleme planı vardı.

Vicdansız satıcılar, daha az güçlü modelleri şişirilmiş fiyatlarla satarak iyi para kazandılar.

Bu nedenle, tüzel bir kişilikten satın almak, en azından bir dolandırıcılık planının ortaya çıkarılması veya şirketin faaliyetlerindeki diğer kusurların keşfedilmesi durumunda tarafları kayıplardan koruyacaktır. Bir bireyden bitcoin çiftliği satın alındığında, satıcı kendi sorunlarıyla baş başa kalabilir.

Planlanan 2019 Bitcoin Çiftliği Geri Ödemesi.

Bir bitcoin çiftliğinin geri ödemesinin hesaplanması.

Bir bitcoin çiftliği tarafından elde edilen geliri doğrudan belirleyecek birçok faktör vardır. Başlangıçta, sistemi kurma sürecinde, karla ilgili değil, geri ödemesiyle ilgilidir;

??

Geri ödeme süresi, elektrik maliyetleri, ekipman maliyeti ve havuza yapılan kesintiler ile belirlenir. Yani, bitcoin çiftliğini sürdürmenin işçilik maliyeti.

Ancak, maliyetlerin büyük kısmını oluşturan ekipman ve elektrik maliyetidir.

Aynı zamanda, daha önce de belirtildiği gibi, ASIC karlılığını belirlemenin bir yolu olarak özel bir madencilik hesaplayıcısı kullanılır. En popüler hizmetler arasında Cryptocompare, WhatToMiner, AsicTrade bulunmaktadır. Verileri hesapladıktan sonra, madencilik ekipmanını ödemenin ne kadar süreceğini belirleyebilirsiniz.

ASIC by Bitmain Antminer S17+, 73 TH/s kapasite ve 2920W güç tüketimi ile. Hesaplama tablosunda bölgenin elektrik maliyetini, madencinin modelini ve gerekirse diğer verileri giriyoruz. Ancak, çoğu durumda hesaplamalar için yalnızca ilk iki parametre yeterlidir.

Antminer S17 Ukrayna’da ortalama bir karlılığa sahiptir.

Mevcut koşullarla karşılaştırırsanız, aylık gelir Ukrayna’da yaklaşık 150 dolar olacaktır. Rusya hakkında konuşursak, bu rakam 110 $ aralığında olacaktır. Modeli satın almak 1654 dolara mal olacak ve bir buçuk yıl içinde kendini amorti edecektir.

Bitcoin çiftliğinde nasıl kazanabileceğinize dair ilginç bir video izleyebilirsiniz:

Bitcoin çiftliği – geri ödeme

Madencilik sürecinin öngörülemeyen maliyetleri de beraberinde getireceğini göz önünde bulundurmalısınız. Genel olarak, ikinci model yeterince hızlı bir şekilde karşılığını verir, bu da madencilerin özel ilgisini hak eder, bu da kripto para biriminin yaşamaya devam ettiğini ve iyi bir gelir getirdiğini gösterir. Özellikle de tek bir cihazdan değil, tüm bir bitcoin çiftliğinden bahsediyorsak.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.